آشنایی با آزمایشگاه پاتوبیولوژی دنا ارومیه

آزمایشگاه پاتوبیولوژی دنا یک مرکز تشخیصی مدرن، قدرتمند و متمایز است که در اسفند 1400 در فضایی به مساحت 600 متر مربع و در دو طبقه در ساختمان صدر واقع در خیابان حسنی ارومیه افتتاح گردید.

پخش ویدیو

احترام به
ارزش‌های انسانی

از لحظه‌ای که یک مراجعه‌کننده تصمیم به انجام آزمایش در این مرکز می‌گیرد تا زمانی که نتیجه تست مربوطه در دسترس او قرار گیرد، و حتی مدت‌ها پس از آن برای بررسی ادواری وضعیت بیمار، تمامی اقدامات در دنا با حفظ شأن انسانی و با احترام به حریم مراجعه‌کنندگان ارجمند آزمایشگاه دنا انجام می‌گیرد. پیشبرد این هدف اساسی در دنا، به کمک ابزارهای متعدد محقق می‌شود:

پایش منظم رفتار پرسنل مرتبط با مراجعه‌کنندگان

راه‌اندازی سیستم مدیریت ارتباط با بیماران (PRM)

تیم آزمایشگاه دنا

یکی از ارکان اصلی در آزمایشگاه دنا ارومیه، تکیه بر نیروی انسانی متخصص و منضبط است. ما معتقدیم نیروی انسانی، بزرگ‌ترین دارایی یک مجموعه تشخیصی است و بر این اساس، همکاران خود را به دقت و از میان بهترین کارشناسان انتخاب کرده‌ایم. تلاش همه اعضای تیم دنا، ارائه کیفیت متمایزی از خدمات به مراجعه‌کنندگان این مجموعه است.

تجهیزات پیشرفته

با وجود مشکلات و محدودیت‌های متعدد داخلی و خارجی در تهیه دستگاه‌های آزمایشگاهی و کیت‌های مورد استفاده در این دستگاه‌ها، مدیران آزمایشگاه دنا بر اساس فلسفه کاری این مرکز، خود را متعهد به تهیه این اقلام دانسته و پس از ماه‌ها تلاش موفق شده‌اند از نظر تجهیزات مورد استفاده، مجموعه دنا را تبدیل به یک مرکز متمایز و پیشرو در ارومیه و آذربایجان غربی نمایند که قدرت انجام 1200 تست را با تکنولوژی روز دنیا داراست.

دنا، تفاوتی بارز

آزمایشگاه دنا از اولین لحظه‌ای که ایده تأسیس آن شکل گرفت، تا مراحل طراحی، تجهیز و راه‌اندازی برای خلق یک تمایز محسوس ایجاد شده است و با همین دیدگاه به مسیر رشد خود ادامه خواهد داد.

نگاهی نو در ارومیه

تأسیس این مرکز بر اساس فلسفه و نگاهی نوین انجام گرفته است تا فصل جدیدی در خدمات تشخیصی در این منطقه رقم بزند.

ارتقای سلامت جامعه

قابلیت انجام 4000 تست در روز، دنا را قادر به انجام سریع و دقیق کلیه تست‌های عمومی، تخصصی و فوق‌تخصصی نموده است.

سلامت در کنار آرامش

آزمایشگاه دنا محیطی آرام، مرفه و بهداشتی دارد، در طبقه همکف در خیابان حسنی قرار داشته و دارای پارکینگ اختصاصی است.

تست‌های تخصصی

مرکز دنا با دارا بودن دستگاه‌های روز، آماده راه‌اندازی و انجام تست‌های جدید بر اساس نیازهای تخصصی پزشکان محترم است.

در یک نگاه

قابلیت‌ها و توانمندی‌ها

1200نوع آزمایش
4000آزمایش در روز
14نفر اعضای تیم
600متر مساحت

قطعاً بسیاری از مراجعه‌کنندگان به یک مرکز تشخیصی، با روند انجام تست‌هایی که برایشان تجویز می‌شود آشنایی ندارند؛ اما کادر محترم درمان و جامعه پزشکی به‌خوبی از اهمیت انجام دقیق تست‌ها اطلاع دارند. انجام منظم بررسی کیفی و ممیزی مطابق با استانداردهای ملی و جهانی، جزو ملزومات اصلی حفظ کیفیت کار آزمایشگاهی است که دقت کارکرد یک آزمایشگاه را می‌سنجد. این کار در سه سطح در آزمایشگاه دنا انجام می‌گیرد.

کنترل کیفی داخلی

برای بررسی دقت و صحت کارکرد نفرات و دستگاه‌های دنا، نمونه‌های معتبر تهیه‌شده برای این منظور برای کلیه آزمایش‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد و نتیجه به‌دست‌آمده برای هر تست، با اطلاعات مندرج در نمونه مقایسه می‌شود.

کنترل کیفی خارجی

علاوه بر انجام مدون کنترل کیفی داخلی در دنا، نمونه‌های مجهول برای انواع تست‌ها از سوی مراکز ذیربط به دنا ارسال می‌شود و سپس جواب به‌دست‌آمده ارسال می‌شود تا آزمایشگاه دنا به این وسیله در آزمون مهارت شرکت یابد.

استانداردهای اختصاصی

آزمایشگاه دنا علاوه بر برنامه‌های کنترل کیفی داخلی و خارجی، یک برنامه مدون اختصاصی مبتنی بر حدود 1600 فرم دارد که در این مرکز طراحی شده و کارایی تمامی دپارتمان‌ها و بخش‌های دنا را مورد بررسی دقیق قرار می‌دهد.

سلامتی شما، مأموریت ماست

دنا با وجود محدودیت‌های موجود و با انگیزه مضاعف، به رشد و بالندگی خود ادامه خواهد داد تا با بهبود دائمیِ کیفیت خدمات تشخیصی، عرضه‌کننده‌ی برتر این حلقه مفقوده در زنجیره تأمین سلامت شما باشد. برای تحقق این هدف مهم، آزمایشگاه دنا آماده همکاری همه‌جانبه با جامعه محترم پزشکی و دانشگاهی در استان آذربایجان غربی است.