مرکز ارتباط با مراجعه‌کنندگان آزمایشگاه دنا

در این بخش و صفحات آن، اطلاعات ضروری مورد نیاز برای انجام صحیح یک آزمایش در آزمایشگاه دنا ارومیه آمده است. اگر در این صفحات پاسخ سؤال خود را نیافتید و یا شرایط خاصی برای انجام آزمایش دارید، با پذیرش آزمایشگاه دنا با شماره‌های ۰۴۴۳۳۲۲۴۲۸۴ و ۰۴۴۳۳۲۲۴۲۸۵ تماس بگیرید تا توسط همکاران ما در این بخش راهنمایی شوید.

بیمه‌های طرف قرارداد

بر اثر افزایش هزینه‌های درمانی در سال‌های اخیر، بسیاری از خانواده‌ها در مورد قیمت تمام‌شده آزمایش‌ها و میزان پوشش بیمه‌ای برای انجام آن دغدغه دارند. در وهله اول باید بدانید آیا بیمه پایه و تکمیلی شما، با آزمایشگاه دنا همکاری دارد یا خیر. لیست بیمه‌های تحت پوشش آزمایشگاه دنا را در این بخش خواهید یافت.

آمادگی قبل از آزمایش

آیا لازم است قبل از آزمایش، ناشتا باشم یا شرایط خاصی را رعایت کنم؟ پاسخ این قبیل سؤالات برای تست‌های پرکاربرد را اینجا ملاحظه کنید تا آزمایش تجویز شده را با آمادگی کامل انجام دهید، بدون آن که نیازمند مراجعات مکرر شوید و یا دقت تست مربوطه تحت‌الشعاع قرار گیرد.

تهیه و جمع‌آوری نمونه

بسیاری از آزمایش‌ها با گرفتن یک نمونه خونی انجام می‌شود ولی همیشه اینطور نیست؛ لازم است بدانید نمونه‌گیری برای بعضی آزمایش‌ها روند مفصل‌تری دارد و در شرایط و زمان خاصی انجام می‌شود. یا گاهی ممکن است از شما خواسته شود نمونه را در خانه و با رعایت موارد خاص، خودتان تهیه کنید و به آزمایشگاه تحویل دهید. روش نمونه‌گیری برای این دسته از آزمایش‌ها را اینجا ملاحظه کنید.

نمونه‌گیری در خانه و محل کار

شاید شما هم جزو آن دسته از افراد باشید که توان یا فرصت رفتن به آزمایشگاه را ندارید. بروز مداوم بیماری کرونا و سایر بیماری‌های تنفسی، بسیاری از افراد را از رفتن به مراکز پرازدحام منصرف می‌کند. اما خوشبختانه برای انجام اغلب آزمایش‌ها نیازی نیست به آزمایشگاه بیایید؛ همکاران ما با دریافت درخواست تلفنی یا اینترنتی شما، برای این کار به خانه یا محل کارتان خواهند آمد. روند این کار در این بخش توضیح داده شده است.

دریافت جواب آزمایش

قبلا روند کار آزمایشگاه‌ها به این منوال بود که بعد از انجام و تکمیل یک آزمایش، با شما تماس گرفته می‌شد تا برای گرفتن نتیجه آزمایش، به آزمایشگاه بروید؛ اما با ترافیک سنگین امروزی و مشکلات ریز و درشتی که همه ما با آنها درگیر هستیم، این کار مستلزم زمان و هزینه است. خوشبختانه دریافت غیرحضوری جواب آزمایش از آزمایشگاه دنا به‌سادگی و بدون هزینه، در تمام ساعات شبانه‌روز در بخش جوابدهی آنلاین امکان‌پذیر است. چگونگی این کار را در این بخش ملاحظه کنید.

سؤالات متداول

آیا مصرف یک داروی خاص، قاعدگی، و یا مصرف دخانیات در نتیجه آزمایش تجویز شده برای شما اثر دارد؟ انجام یک تست در کودکان چه تفاوتی با بزرگسالان دارد؟ چرا گاهی لازم است یک آزمایش تکرار شود؟ جواب این موارد و سؤالات پرتکرار دیگر در این بخش جمع‌آوری شده است.

آخرین یافته‌های سلامتی در

صفحه اینستاگرام دنا

اطلاع یافتن به‌موقع از احتمال وجود بیماری‌ها و ناهنجاری‌ها، کلید موفقیت در شکست دادن آنها و بازیافتن سلامتی است. بسیاری از بیماری‌ها در مراحل اولیه علائمی ندارند و یا علائم بسیار خفیفی دارند؛ به همین منظور، تست‌های چکاپ مختلفی برای آقایان و خانم‌ها در هر بازه سنی طراحی شده است که انجام دوره‌ای آنها، شما را از وجود بیماری‌های احتمالی در مراحل اولیه آگاه می‌کند. برای اطلاع از این موضوع و دیگر موضوعات مرتبط با سلامتی، صفحه آزمایشگاه دنا را در اینستاگرام دنبال کنید.