آشنایی با

تجهیزات آزمایشگاه دنا

یکی از اصلی‌ترین نقاط برتری آزمایشگاه دنا ارومیه، بهره‌مندی از طیف گسترده‌ای از تجهیزات مدرن آزمایشگاهی است. این مرکز با دارا بودن دستگاه‌های روز با دقت و سرعت پردازش بالا، قادر است نتیجه تست‌ها را بدون نیاز به ارسال به مراکز دیگر، با حداکثر دقت و در کوتاه‌ترین زمان ممکن ارائه نماید.
از این طریق بسیاری از بیماران و مراجعه‌کنندگان می‌توانند نتیجه آزمایش خود را به فاصله چند ساعت دریافت کرده و سریعاً به پزشک معالج رسانده و روند درمان خود را بلافاصله آغاز نمایند.
در این قسمت، برخی از تجهیزات مهم آزمایشگاه دنا برای آشنایی مراکز همکار و کادر محترم درمان با توانمندی‌های فنی این مرکز آمده است. در صورت تمایل و برای آشنایی حضوری، مجموعه دنا با کمال میل آماده‌ی پذیرایی از پزشکان ارجمند، مراکز تشخیصی و درمانی، و سازمان‌های علاقه‌مند به عقد قرارداد است تا بتوانیم از نزدیک در زمینه نیازمندی‌ها و قابلیت‌های موجود همفکری نماییم. برای هماهنگی در این خصوص، با پذیرش آزمایشگاه تماس حاصل فرمایید.

Capillarys 2 Flex Piercing

الکتروفورز کاپیلاری هشت‌کاناله

محصول: کمپانی سبیا فرانسه

ظرفیت پردازش: 80 تست در ساعت

یکی از بهترین و دقیق‌ترین تجهیزات تکنیک الکتروفورزیس با دقت باورنکردنی در حد کاپیلاری یا موئینه، برای اندازه‌گیری دقیق پروتئین‌های تخصصی خون و ادرار، انواع هموگلوبین‌های تخصصی خون (از جمله هموگلوبین A1C) با سرعتی فوق‌العاده. به دلیل سرعت و دقت بالا، این دستگاه برای تشخیص هموگلوبینوپاتی‌ها و غربالگری‌های کودکان برای هموگلوبین‌های غیرنرمال و … اهمیت حیاتی دارد.

Siemens Advia 1800

ادویا زیمنس 1800

محصول: کمپانی زیمنس آلمان

ظرفیت پردازش: 1800 تست در ساعت

اتوآنالیزور فوق‌سنگین و تخصصی ادویا زیمنس 1800، دستگاهی برتر در میان اتوآنالیزورهای دنیاست که قابلیت انجام 1800 تست در ساعت با دقت فوق‌العاده بالا را دارد. یکی از تفاوت‌های اساسی آن با دستگاه‌های دیگر،‌ استفاده از روغن مخصوص در سیستم انکوباتور است که در انحصار شرکت زیمنس بوده و باعث کاهش معنی‌دار در نوسان جواب آزمایش و تکرارپذیری باورنکردنی این دستگاه می‌شود.

Technicon OpeRA

اتوآنالیزور تخصصی بایر تکنیکون اوپرا

محصول: کمپانی بایر آلمان

قابلیت انجام 100 تست متابولیت‌های خون و ادرار

یکی از دستگاه‌های قدرتمند بیوشیمی در آزمایشگاه دنا ارومیه برای انجام تست‌های تخصصی بخش بیوشیمی، که نسل جدید آنالیزورهای قدیمی و مشهور سری RA1000 و RA XT ساخت شرکت معتبر بایر آلمان است. دقت و صحت بسیار بالا و نوسان بسیار کم در خوانش و تکرارپذیری فوق‌العاده، از برتری‌های این آنالیزور قدرتمند در مقایسه با دستگاه‌های مشابه است.

Siemens ADVIA 2120i

سل کانتر ادویا زیمنس 2120i

محصول: شرکت زیمنس آلمان

ظرفیت 150 نمونه

این دستگاه قدرتمند، فصل‌الخطاب تشخیص بیماری‌های خونی، سرطان‌های خون و آنومالی‌های خونی، و در یک کلام دقیق‌ترین و قوی‌ترین سل‌کانتر در بخش هماتولوژی و بیماری‌های خون است. این دستگاه با قابلیت سنجش پارامترهای اصلی خون از جمله شمارش گلبول‌های قرمز، سفید، پلاکت و سایر پارامترهای مرتبط، امکان تفکیک 6 نوع از سلول‌های گلبول سفید خون را دارد.

ADVIA centaur CP

محصول: شرکت زیمنس آلمان

ظرفیت پردازش: 180 تست در ساعت

این آنالیزور معروف و پرطرفدار، یکی از قدرتمندترین و سریع‌ترین سیستم‌های آنالیز ایمونواسی به شمار می‌رود و برای تست‌های هورمونی از پانل‌های مختلف، ایده‌آل است. قابلیت انجام 90 نوع تست مختلف و هرگونه نمونه شامل سرم، پلاسما، ادرار، CSF، و … آزمایشگاه‌ها را از دستگاه‌های دیگر بی‌نیاز می‌کند. تکنولوژی بکار رفته در این دستگاه، ضامن کیفیت و حساسیت بالای آن است.

IMMULITE 2000 XPi

ایمولایت زیمنس  XPi

محصول: زیمنس آلمان

ظرفیت پردازش: 200 تست در ساعت

این آنالیزور پیشرفته و مطرح، یکی از تجهیزات اساسی و پایه در بخش هورمون‌شناسی، خصوصاً برای تست‌های فوق‌تخصصی غربالگری مادر و جنین، تومورفاکتورها و دیگر آزمایش‌های حیاتی هورمونی است. قابلیت انجام بیش از 100 تست از جمله آنمی، بیماری‌های خود-ایمنی، متابولیسم استخوانی، مارکرهای قلبی، دیابت، هپاتیت، فاکتورهای سرطانی و … جزو قابلیت‌های این دستگاه است.

Mindray BC-5800

سل‌کانتر BC-5800

محصول: شرکت میندرای چین

ظرفیت پردازش: 90 تست در ساعت

این سل‌کانتر یکی از تجهیزات مشهور بخش هماتولوژی برای انجام انواع تست‌های خون‌شناسی با اولویت اورژانسی و سرپایی است و در مجموعه دنای ارومیه به‌عنوان دستگاه پشتیبان مورد استفاده قرار می‌گیرد. این دستگاه با جوابدهی اورژانسی و سریع، یک ایستگاه کاری همه‌فن‌حریف برای ساده‌سازی کار روزمره آزمایشگاه در بخش هماتولوژی است.

TOSOH AIA 600II

آنالیزور AIA 600II

محصول: شرکت توسو ژاپن

این آنالیزور سریع و دقیق، برای تست‌های تخصصی و اورژانسی روزانه بخش هورمون‌شناسی در مرکز تخصصی دنا به کار گرفته می‌شود. این آنالیزور با روش فوق‌العاده دقیق ایمنواسی در کمترین زمان ممکن، انواع تست‌های هورمونی از پانل‌های مختلف از جمله تیروئید، تومور فاکتور، آنتی‌بادی‌های اختصاصی و … را می‌تواند انجام دهد. کاربری ساده و پانل‌های متفاوت و وسیع، موجب کارایی بالای این دستگاه شده است.

TOSOH AIA 360

آنالیزور AIA 360

محصول: شرکت توسو ژاپن

آنالیزور ایمنواسی سری 360 یکی دیگر از محصولات محبوب شرکت توسو در سطح جهان است که در آزمایشگاه دنای ارومیه نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد. این دستگاه با قابلیت انجام 36 تست در ساعت، در عین سرعت و دقت، دستگاهی با حجم و وزن پایین است که به‌صورت تمام‌اتوماتیک طراحی شده است و بسیاری از قابلیت‌های مدل 600II را داراست. پس از قرار دادن نمونه‌ها، سری اول نتایج در عرض 19 دقیقه آماده می‌شود.

Genesys Gamma-1

آنالیزور گاما کانتر جنسیس

محصول: شرکت Laboratory Technologies آمریکا

این دستگاه که در بخش هورمون‌شناسی آزمایشگاه دنا برای سنجش انواع هورمون‌ها با استفاده از پرتوهای گاما به کار گرفته می‌شود، یکی از حساس‌ترین تجهیزات اندازه‌گیری این بخش به‌شمار می‌رود. کیت‌های مخصوص این دستگاه زیر نظر سازمان انرژی اتمی ایران تولید شده و بعد از مصرف امحا می‌گردد.

Biotecnica BT3500

اتوآنالیزور BT3000

محصول: کمپانی بیوتکنیکای ایتالیا

ظرفیت پردازش: 300 تا 350 تست در ساعت

این اتوآنالیزور سبک و دقیق، جزو پرکاربردترین‌ دستگاه‌ها در آزمایشگاه‌های کشور است. در آزمایشگاه دنا ارومیه، از این دستگاه برای انجام تست‌های خاص به روش توربیدومتریک از جمله آنتی‌بادی‌ها، اجزای کمپلمان، ترانسفرین، A1C سرولوپلاسمین، فلزات مهم و کمیاب مانند آهن، مس،‌ روی و سایر تست‌ها با دقت و سرعت بالا استفاده می‌شود.

VIDAS PC bioMérieux

دستگاه وایداس

محصول: شرکت بیومریو فرانسه

ظرفیت پردازش: 80 تست در ساعت

دستگاه مدرن وایداس دارای تأییدیه FDA آمریکاست و قادر به انجام کلیه تست‌های هورمونی نادر از جمله تست‌های استروئیدی و تورچ و تست‌های قلبی و عفونی مانند دیگوکسین‌تروپین، پروکلسیتونین، Di-Dimer، AMH، کورتیزول، توکسین کلستریدیوم دیفیسل، آزمایش‌های تخصصی هپاتیت و … به‌صورت روزانه و اورژانسی با دقت و سرعت بالاست.

Elisa Reader MB-580

الیزا ریدر فول‌اتوماتیک MB-580

محصول: شرکت HEALES چین

تحت ویندوز

این دستگاه الایزا ریدر، دارای صفحه نمایش 8 اینچ تاچ بر روی محیط ویندوز با امکان رسم نمودار و ذخیره آن است که در آزمایشگاه دنای ارومیه برای انجام انواع آزمایش‌های الایزا و هورمونی استفاده می‌شود. از مزایای این دستگاه می‌توان به دقت بسیار بالای آن اشاره کرد.

Landwind C200i Plus

اتوآنالایزور فول‌اتوماتیک لندویند C200i پلاس

محصول: شرکت Landwind چین

ظرفیت پردازش: 200 تست در ساعت

دستگاه اتوآنالایزور فول‌اتوماتیک لندویند C200i Plus قادر است 200 تست در ساعت با دقت بالا و کیفیت مثال‌زدنی انجام دهد. این دستگاه به‌عنوان تجهیزات بکاپ در آزمایشگاه دنا برای دستگاه‌های سنگین بخش بیوشیمی،‌ و برای انجام آزمایش‌های اورژانسی به‌کار گرفته می‌شود.

MEK-8222

سل کانتر Celltac F

محصول: شرکت Nihon Kohden ژاپن

این دستگاه سل کانتر فول‌اتوماتیک، محصول شرکت نیهون کودون ژاپن با دقت بالاست که در آزمایشگاه دنا به‌عنوان دستگاه پشتیبان بخش هماتولوژی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

Stat Fax 4700

اورنس استات‌فکس ۴۷۰۰

محصول: کمپانی Awareness Technology آمریکا

دستگاه الایزا ریدر اورنس استات فکس سری 4700 برای خوانش انواع تیترهای الایزا و تست‌های هورمونی در آزمایشگاه دنا به کار می‌رود.

MR-96A Microplate Reader

الایزا ریدر MR-96A

محصول: کمپانی Mindray چین

قابلیت ذخیره‌سازی 20هزار نتیجه

دستگاه الایزا ریدر مولتی‌اسکن مدل MR-96A محصول کمپانی میندرای و یکی از دستگاه‌های فوق‌دقیق در آزمایشگاه دناست که به‌عنوان یکی از تجهیزات پشتیبان به کار می‌رود.

میکروسکوپ‌های BH-2 و BX50

محصول: کمپانی المپیوس ژاپن

از این دو میکروسکوپ فوق‌العاده دقیق و کاربردی ساخت کمپانی مشهور المپیوس ژاپن، برای انجام تست‌های ایمنو فلورسانس، تشخیص تخصصی بیماری‌های روماتولوژی و ارتوپدیک و همچنین سایر آزمایش‌های حیاتی این رشته در مرکز تخصصی دنا استفاده می‌شود.

HFT CASA

سیستم تمام اتوماتیک اسپرموگرام

محصول: شرکت هوشمند فناور تهران

این دستگاه تمام‌اتوماتیک ساخت ایران، مطابق با آخرین دستورالعمل‌های سازمان بهداشت جهانی طراحی شده و در آزمایشگاه دنا برای شمارش دقیق تعداد، نوع و حرکت‌های اسپرم و همچنین گزارش نارسایی‌ها و اسپرم‌های غیرعادی به کار می‌رود.

Single Process Antibiogram

سیستم آنتی‌بیوگراف

محصول: شرکت توسعه و تجهیز کارما

سیستم تمام‌اتوماتیک آنتی‌بیوگراف دارای امکانات پردازش تصویر و انجام تست حسایت دارویی است و برای تشخیص و گزارش حساسیت بیماران به آنتی‌بیوتیک‌های مختلف، عفونت‌های خونی و موضعی و ادرار کاربرد دارد. همچنین از این دستگاه برای توصیه به پزشک جهت تجویز آنتی‌بیوتیک‌های بهتر و مؤثرتر می‌توان استفاده کرد.

Xunda 69X Electrolyte Analyzer

الکترولیت آنالیزور X69

الکترولیت آنالیزور نیمه‌اتوماتیک X69 یکی از تجهیزات بخش بیوشیمی در آزمایشگاه دنا ارومیه است که برای انجام تست‌های اورژانسی مناسب با سرعت پاسخ‌دهی 15 ثانیه است و قابلیت آنالیز خون کامل، پلاسما، سرم، ادرار و مایعات بیولوژیک بدن را داراست و می‌تواند اندازه‌گیری پارامترهای  Na+/K+/Cl-/Ca++/pH/Li+ مورد استفاده قرار می‌گیرد.

Mindray BA-88A Analyzer

فوتومتر میندرای BA-88

آنالیزور بیوشیمی BA-88 یک دستگاه فوتومتر نیمه‌اتوماتیک است که توسط شرکت قدرتمند Mindray طراحی شده و در بخش بیوشیمی آزمایشگاه دنا ارومیه مورد استفاده قرار می‌گیرد. این دستگاه قابلیت انجام 112 تست متنوع را دارد و حافظه آن ظرفیت نتایج 3200 نمونه را داراست.

Sediman ESR Analyzer

دستگاه تمام‌اتوماتیک سدیمان ریدر

ظرفیت پردازش: 60 تست در ساعت

دستگاه تمام‌اتوماتیک سدیمان ریدر برای انجام آزمایش ESR در کمترین زمان ممکن و با بالاترین دقت به کار می‌رود.

NycoCard HbA1c

از دستگاه نایکوکارد در مرکز دنا برای اندازه‌گیری میزان Hb1c و انجام تست‌های دی‌دایمر و غیره استفاده می‌شود.

آشنایی با

تیم تخصصی آزمایشگاه دنا

در کنار تجهیزات مدرن و پیشرفته آزمایشگاهی، یکی دیگر از ارکان اصلی در آزمایشگاه دنا ارومیه، تکیه بر نیروی انسانی متخصص و منضبط است. ما همکاران خود را به دقت و از میان بهترین کارشناسان انتخاب کرده‌ایم. تلاش همه اعضای تیم دنا، ارائه کیفیت متمایزی از خدمات به مراجعه‌کنندگان این مجموعه است.